пятница, 1 апреля 2022 г.

Біблія часів Нової економічної політики

Перебуваючи в Андрушівці (Погребищенської громади, Вінницької обл.) мав змогу ознайомитись з історичними цінностями місцевої баптистської громади.
Привернула мою увагу Біблія 1926 року видання.
Цьому примірнику Святого Писання виповнилось 96 років.



Це російський синодальний переклад надрукований видавництвом Проханова, Жидкова. Відомо, що Іван Степанович Проханов разом з друзями зумів домогтися дозволу на видання 175 тисяч примірників Біблій, Нових Завітів та християнських пісенників.

Кілька тез-думок:
1. Книга унікальна тим, що видана за два роки, до завершення відносної релігійної свободи, яка тривала з 1917 по 1928 рік. Бог піклувався, щоб Його народ в тяжкі  часи переслідувань мав Писання.
2. В часи НЕПу (1921-1928 рр.) більшість громадян радянських республік не очікували, що наступлять важкі часи репресій. Та віруючі, натхненні Духом, знали, що "не завжди буде так". Тому, пробуджені й діяльні,  вони сприяли проповіді Євангелія в свій та наступаючий час. Для цього вони друкували і поширювали Біблію, пісенники, християнську літературу.
3. Ця книга разом зі своїми власниками пройшла через різні соціально-політичні перипетії та зберіглась для нас як свідчення непереможності Ісуса Христа. В роки СРСР знищували не тільки вірян, але і їх книги. Масштаби знищення величезні. Конфіскації, знищення, залякування щодо створення нових примірників - це частина регулярно застосовуваних різними карними органами СРСР методів боротьби з релігією.
Тому, дивлячись на цей  примірник, радію перемогам Ісуса Христа, Який спасає людей від влади гріха за допомогою Свого слова.
Слово Боже не ув'язнити!




Стежки благовісника. Життя та діяльність В.Г. Павлова

Прочитав книгу-біографію про визначного діяча євангельського пробудження на теренах російської імперії Василя Гурійовича Павлова . Автор біо...